Brojsova terapija

Tehnike, procedure, postupci za unapređenje zdravlja

Brojsova terapija

PostPostao/la velvet dana 22 vel 2009 21:29

Cajevi su odlicni. Procitati knjigu od Breuss-a (Brojs). U 42-dnevnoj terapiji protiv raka se piju iskljucivo cajevi i sokovi od povrca. On sve lijeci cajevima. Neki su kuhani, neki su samo cijedjeni na hladno. Osobno ih ne pijem, jer se drzim sirovoga i drugacijeg pristupa, a i ne znam gdje bi mi stalo stvarno. Kasasti sokovi, voda, sok od mrkve, sok od cikle :-? Previse, i ovako ovo jedva sve ubacim u dnevni jelovnik. :ugeek:
velvet

Re: Brojsova terapija

PostPostao/la Luna dana 22 vel 2009 23:29

velvet je napisao/la:Cajevi su odlicni. Procitati knjigu od Breuss-a (Brojs). U 42-dnevnoj terapiji protiv raka se piju iskljucivo cajevi i sokovi od povrca.

Sviđa mi se njegov pristup, ali oni sljedovi čajeva, pa svaki u točno određeni dio dana, vrste po točno određenom redosljedu... :-t ...malo komplicirano za izvedbu (ako nisi cijeli dan doma, naravno). Ali, razmišljala sam raditi (i piti) onaj njegov sok protiv raka (mrkva, cikla, celer, rotkva, krumpir). Jesi li ga možda probao? Ako da - kakav je?
Luna
Site Admin

PostPostao/la velvet dana 23 vel 2009 08:24

Luna je napisao/la:(mrkva, cikla, celer, rotkva, krumpir). Jesi li ga možda probao? Ako da - kakav je?

Mrkvu pijem stalno i to mi je jako ukusan i fin sok, pogotovo od organske velike slatke mrkve, Moze se puno popiti odjednom.

Cikla je malo manje fina, ali je pitka i pije se duplo manje nego mrkva zbog losijeg okusa.

Celer ni krompir nisam probao, ali rotkvu jesam i to onu ljutu bijelu. To je nesto najodvratnije sto probah u zivotu do sada. :-% Kao da pravis sok od hrena, samo jos malo ruznije.

Vjerujem da su u kombinaciji svi zajedno podnosljivi, jer mrkva daje sladak okus i neutralizira ove ostale lose okuse.
velvet

PostPostao/la zelika dana 24 vel 2009 07:11

sto se tice brojsa i njegovih cajeva
istina je da je previse komplikovano ali kad je u pitanju borba protiv raka i spasavanje glave ja kontam da vrijedi
inace ja sama imam ogromnu vjeru u tu metodu....totalno mi je logicna i vjerujem da je od strane brojsa totalno promisljena
zelika

PostPostao/la Mel dana 27 ožu 2009 10:45

Ali, razmišljala sam raditi (i piti) onaj njegov sok protiv raka (mrkva, cikla, celer, rotkva, krumpir). Jesi li ga možda probao? Ako da - kakav je?

Industrijsko-organsku inačicu soka koji spominjete možete naći u DM-ovim trgovinama ili u bio&bio, Konzumu...(Biotta BREUSS) Malo je kiselija od one u kućnoj izradi koja je malo gušća i malo teža.
Osobno mi je sok u redu, ali nakon 15tak dana Breussove terapije mi se smučio :-%. Tako da sam dva dana pila Biottin, onda jedan dan nijedan. I danas mi "zadanih" 0,5 u kućnoj izradi stoji ispred mene na stolu i čeka...
I dalje sam na terapiji. Prvih sedam dana primjetila sam kako su mi nokti ojačali - prije su se listali 2-3 str. po noktu. Nakon par dana terapije dobila sam žestoku gripu koja je trajala 7 dana, 12 i 13 dan jezik mi je bio potpuno crn, tamnosmeđ, prije bijel. Zaspem oko 22:00 h, budim se oko 5:00, iako mi je ritam prije bio bitno drukčiji (spavanje oko 0:00 -1:00, buđenje 7:30).
Prvih 10tak dana sam gubila u prosjeku 0,5 kg dnevno. Nakon 10 dana prosjek je pao na 0,3 kg dnevno. Ponekad imam blagu slabost, pospanost, ali generalno - sa razinom energije je sve u redu. Dnevno šetam 30 min-1h. Kondicija mi i nije vrhunska. Jutros su me zabolile ruke dok sam se češljala... Ne znam je li to posljedica gripe ili terapije (ili nekakva čudna sinergija...)?
:-h
Mel

PostPostao/la eni dana 27 ožu 2009 10:59

Mel je napisao/la:Osobno mi je sok u redu, ali nakon 15tak dana Breussove terapije mi se smučio :-%.

I dalje sam na terapiji. Prvih sedam dana primjetila sam kako su mi nokti ojačali - prije su se listali 2-3 str. po noktu. Nakon par dana terapije dobila sam žestoku gripu koja je trajala 7 dana, 12 i 13 dan jezik mi je bio potpuno crn, tamnosmeđ, prije bijel. Zaspem oko 22:00 h, budim se oko 5:00, iako mi je ritam prije bio bitno drukčiji (spavanje oko 0:00 -1:00, buđenje 7:30).
Prvih 10tak dana sam gubila u prosjeku 0,5 kg dnevno. Nakon 10 dana prosjek je pao na 0,3 kg dnevno. Ponekad imam blagu slabost, pospanost, ali generalno - sa razinom energije je sve u redu. Dnevno šetam 30 min-1h. Kondicija mi i nije vrhunska. Jutros su me zabolile ruke dok sam se češljala... Ne znam je li to posljedica gripe ili terapije (ili nekakva čudna sinergija...)?
:-h

Razumijem da ti se smučio sok, i meni bi. Sva sreća da su ovi zeleniši ovako fini i da ih mogu mijenjati #:-s

Smijem li pitati zašto si se odlučila za Breussovu terapiju?
eni

PostPostao/la velvet dana 27 ožu 2009 11:36

I ja dnevno pijem bistre sokove od povrca, pretezno mrkve, ponekad cikle nesto se ubaci. Subotom na pijaci kupim 15kg mrkve i treba mi oko 2 sata da ju ogulim, izrezem i iscjedim u sokovniku. Nije bas Brojsova metoda potpuno, ali je vise Walkerova. Pola litre soka od mrkve popijem svaki da cim se probudim. Na poslu pijem zelenise. Kod kuce opet sok od mrkve ili mlijeko od oraha/ljesnjaka.

Nije ni bitno cija je metoda, kako Walker kaze da je jedina organska voda u sokovima svjezeg voca i povrca. Bitno da se sokovi piju.

=:)
velvet

PostPostao/la Mel dana 27 ožu 2009 13:11

Smijem li pitati zašto si se odlučila za Breussovu terapiju?

Prije otprilike 4 god mi je na redovitom papa testu dijagnosticiran CIN I. Tipizacijom se utvrdilo da je HPV iz visokorizične skupine. :cry: "Walkerirala" sam se godinu dana, uz čokoladne ispade u PMS-u. Uglavnom 90% ili više sam jela sirovo (sokića mrkva -špinat skoro 2 l dnevno i salate), rolala 1-1,5 h dnevno, preskakala uže 30tak minuta i super se osijećala. Nalaz se nije pogoršavao, ali ni poboljšavao. Bila sam zadovoljna. Površinski je također bio lokaliziran...
Onda sam prešla na užasno stresan posao koji je bio i dosta daleko, ostajala do 23h, nekad i prespavala, a u pothodniku tijekom tjedna jela "pohani sir" i sl. Sve što bih nabavila od sirove hrane, umrlo bi i smrdilo za doček. Vikendom bi malo pripazila na prehranu. Nalaz je pokazao CIN II i rasprostranjenost cijelom površinom. Klimam ... Slijedi mi operacija. Should I stay or should I go? Čak i ako se operiram i spalim površinski dio kože (LEETZ) virus se može ponovno vratiti. ~x(
Odlučila sam se za Breussa da vidim hoće li biti kakvijeh pomaka u pravcu zdravlja i sreće ponajveće!? Eto.
Mel

PostPostao/la Luna dana 29 ožu 2009 00:07

Mel je napisao/la:Čak i ako se operiram i spalim površinski dio kože (LEETZ) virus se može ponovno vratiti. ~x(

Moraš maksimalno ojačati i održavati imuno da se ne vrati. U svakom slučaju, nadam se da ćeš uspjeti izbjeći operativni zahvat.
Mel je napisao/la:Odlučila sam se za Breussa da vidim hoće li biti kakvijeh pomaka u pravcu zdravlja

Mel, ja vjerujem da će biti! ;) Držim fige da izdržiš režim do kraja i da pomogne. Javi kako je prošlo %%-
Luna
Site Admin

PostPostao/la zelika dana 30 ožu 2009 20:15

mel mislim da si sama sebi dokazala koja vrsta ishrane je prirodna za ljudsko tijelo a koja nije
ne sumnjam da ce ti brojs pomoci.....drzim ti palceve
evo i jedan link na kom se vise pricalo o brojsovoj terapiji:
http://vegan.editboard.com/leeenje-bole ... a-t377.htm

srecno
zelika

PostPostao/la Mel dana 31 ožu 2009 10:07

drzim ti palceve

Hvala vam svima na podršci. :* Jezik mi je još crn, kondicija OK (prepješačila sam brdovit uspon (oveći) bez velikih problema), snage baš i nemam. Ujutro čudnovati sekret izlazi na usta (bivša pušilica). Nisam gladna. Prije par dana sam uvela juhu od luka - dva tanjura dnevno, a izbacila čaj za bubrege. Gubljenje kilograma je prestalo (tri dna na istom). Komplimenti padaju sa svih strana i svi žele dijetu (neki zbog zdravlja, a neki zbog bikinija)! Javljat ću vam kako prolazi... :)
Mel

PostPostao/la Mel dana 15 tra 2009 10:51

Još deset dana! Prestala sam rapidno mršaviti (trenutno mršavim cca-0,005-0,1 kg dnevno). Nemam potrebu za hranom, redovito hodam i puna sam energije. Najtromija sam bila na početku kure. U međuvremenu sam počela odlaziti i na dubinsku masažu. Jezik mi više nema ultra crnu naslagu. Ona polako gubi boju, tako da sam dogurala do svijetlo smeđe. I dalje iskašljavam sluz iz pluća ( bivši pušač) koja također postaje svjetlija, a crveni luk mi neodoljivo miriše....Javit ću Vam kako stoje stvari ad napravim nalaze krvi i ostalog....Pozdrav!!!
Mel

PostPostao/la Luna dana 15 tra 2009 11:19

Mel je napisao/la:Javit ću Vam kako stoje stvari ad napravim nalaze krvi i ostalog.

Obavezno! ;) Baš sam te htjela pitati koliko ti je još dana ostalo i kako ti ide. Ovo s jezikom mi je nevjerojatno, kako pokazuje stupanj zagađenosti naslagama. Držimo fige!
Luna
Site Admin

PostPostao/la eni dana 20 tra 2009 08:29

I mene baš zanima kakvi će ti biti nalazi! Sretno :x
eni

PostPostao/la Mel dana 20 tra 2009 11:12

24.4.2009. mi je zadnji dan. Za vikend ću lizat luk!!!!
U međuvremenu sam bila na 4 LPG tretmana (dubinska masaža i čišćenje potkožnih otrova). Do kraja tjedna još 3 tretmana. Subotu sam provela na Kalniku, a četvrtak na badmintonu i kondicija mi je OK. Jezik je tek od jutros bijel (ne baš debeli sloj odumrlih stanica) tako da sam vesela što se nazire kraj procesa. Smršavila sam 15-tak kilograma, od čega zadnjih 10tak dana tek 2. Danas ponovno pijem čaj za bubrege (prošlo je tri tjedna). Nakon terapije idem na kolposkopiju (jako sam znatiželjna) i testiranje krvi. Tlak mi je malo niži no uobičajeno, ali u redu.
Kad osjetim malaksalost obično mi fali sokića od povrća. Gucnem i hop!!! Pozdrav svima!
Mel

PostPostao/la ivanstar dana 30 tra 2009 22:53

Meni je Brojsova terapija bila interesantna kad mi je sestra imala problem.Posto nije mogla da izdrzi bez hrane morali smo da odbacimo tu metodu i da je lecimo na drugi nacin.Sve je dobro proslo i ona se danas oseca odlicno.Koliko ja shvatam tu je bitno gladovanje a sokovi i cajevi samo pripomazu.A na kraju krajeva koliko ti Biottini sokovi vrede za coveka koji ima rak?Ti sokovi stoje danima i oni uopste nisu svezi dok dodju do nas.A cajevi - koliko su stari i kako su spremljeni?Znaci po meni je srz gladovanje (ciscenje organizma) operacija bez noza.Ko god moze da gladuje (ima volju) spasen je.Znam nekoliko ljudi koji su izdrzali i svi su ok zato samo napred Mel, :) greske nece biti.
ivanstar

PostPostao/la Yvon dana 25 kol 2011 17:33

Mel je napisao/la:
Ali, razmišljala sam raditi (i piti) onaj njegov sok protiv raka (mrkva, cikla, celer, rotkva, krumpir). Jesi li ga možda probao? Ako da - kakav je?

Industrijsko-organsku inačicu soka koji spominjete možete naći u DM-ovim trgovinama ili u bio&bio, Konzumu...(Biotta BREUSS) Malo je kiselija od one u kućnoj izradi koja je malo gušća i malo teža.
...

Ne mogu da nađem recept za pripremu ovog soka. Zna li ko?
Yvon

PostPostao/la Luna dana 25 kol 2011 18:28

Knjige on line, redni broj 7 ;)
Luna
Site Admin

PostPostao/la Yvon dana 25 kol 2011 19:06

Luna je napisao/la:Knjige on line, redni broj 7 ;)

Skinula sam, hvala :).
Očekivala sam "sažvakane informacije" kao npr. kada se i koliko tačno čega pije. Nisam pročitala celu knjigu, biće da mi taj deo tek dolazi, pa sam htela čuti od nekog ko je ovaj sok, čajeve i supu spremao i pio. %%-

slika
Yvon

PostPostao/la Diana dana 26 kol 2011 11:56

Yvon je napisao/la:Očekivala sam "sažvakane informacije" kao npr. kada se i koliko tačno čega pije. Nisam pročitala celu knjigu, biće da mi taj deo tek dolazi, pa sam htela čuti od nekog ko je ovaj sok, čajeve i supu spremao i pio. %%- ]

Pomogni si kazalom.
Sok (str.68)
3/5 soka od cikle (otprilike 5 manjih cikli)
1/5 soka od mrkve (2-3 mrkve)
1/5 soka od celer, krumpira i repe (1manji krumpir, kriškica celera, kriškica repe - ja sam stavljala povrtnicu, sad nema ni jednog ni drugog do jeseni, ali mislim da je od nje bitniji klistir. On ga mislim preporuča čak 2 puta dnevno - ujutro i navečer, ali glavno da se počne s postom, a onda se lagano uhodavaš)
- pomogni si mjericom

Juha od crvenog luka
1 glavicu luka skupa s ljuskom nakockati i lagano prepržiti na ulju, potom zaliti s 1/2 l hladne vode i kuhati dok se luk ne raskuha (cca 1/2 sata). Pred kraj začiniti začinima (sol, peršin list, ljupčac, majčina dušica, kopar...po želji). Popiti procijeđeno.

Čajevi: ima ih 4-5 osnovnih+prema bolesti. Pripremaju se svaki na svoj način s razlogom za kojeg daje obrazloženje. Neki su i mješavine koje si sama moraš napraviti. Ja sam si prvo složila mješavine i potom ih sve zajedno na vidno mjesto poslagala po redosljedu "vožnje".
Na prvi pogled izgleda komplicirano, jer se knjiga ne da lijepo isprintati, niti prebaciti u word (ili ja to ne znam), a puno toga ima, tako da sam si samo osnovne stvari povadila i potcrtavala.
- Započinje se i završava s mješavinom čaja za bubrege posebno kuhanog kojeg pripremiš u jutro za sva tri obroka dnevno.
- Potom čaj od žalfije također kuhan na poseban način kojeg se pije tijekom cijelog dana po malo,
- pa čaj od zdravca,
- nevena i
- mješani plućni čaj kojeg isto preporuča piti u što većim količinama, a sve u malim gutljajima,tako da sam si i šalice označavala naljepnicama :-j
Ovo ti je za prvu ruku dok ne pročitaš knjigu. Čovjek lijepo piše i bolesnike tretira ko ljude uživat ćeš u većini dijelova. Nisam je do kraja sprovodila, tek sam si njome olakšala tjedan dana posta. Sretno.
Zadnja izmjena: Diana; 01 ruj 2011 18:20; ukupno mijenjano 4 put/a.
Diana

Sljedeća

Natrag na Zdrave tehnike

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.